Botë

Një pjesë e rajonit të Zaporizhzhias goditet për herë të parë nga Rusia

 

Autoritetet ukrainase thonë se dy zona të qytetit të madh jugor të Zaporizhzhias u goditën nga raketat ruse herët këtë mëngjes, duke lënë një person të vdekur dhe tre të tjerë të plagosur.

Katër raketa thuhet se u lëshuan vetëm pas orës 5 të mëngjesit. Administrata rajonale ka thënë se një qendër tregtare dhe të paktën 62 shtëpi u dëmtuan nga një shpërthim, shkruan BBC.