Botë

Zelensky premton se Donbasi do të jetë “përsëri ukrainas”

Zelensky premton se Donbasi do të jetë “përsëri ukrainas”
Foto: AP
 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka premtuar se Donbasi do të jetë "përsëri ukrainas", pasi forcat ruse vazhdojnë të bëjnë përparime në rritje në rajonin juglindor, raportoi CNN të shtunën. 

Duke folur gjatë fjalimit të tij të natës të premten, Zelensky e quajti situatën aktuale në Donbas "shumë të vështirë", duke iu referuar rritjes së fuqisë së armëve dhe fuqisë punëtore nga Rusia në rajon.