Botë

Ukraina: Të paktën 7 të vrarë dhe 16 të plagosur nga sulmet ruse në 24 orët e fundit

 

Të paktën shtatë persona janë vrarë dhe 16 janë plagosur në Ukrainë gjatë 24 orëve të fundit, thanë të mërkurën zyrtarët ushtarakë të Ukrainës.

Në Ukrainën lindore ku po zhvillohen luftimet më të ashpra, katër persona u vranë dhe të paktën 10 të tjerë u plagosën pasi trupat risë shënjestruan sulme ajrore, raketa dhe granatime artilerie në disa qytete përfshirë Severodonetskut dhe Slovianskun, u tha në një deklaratë nga Task Forca ukrainase.