Botë

Borrell e thërret Vuçiqin, flasin për “punë të rëndësishme” të Ballkanit e BE-së

Borrell e thërret Vuçiqin, flasin për “punë të rëndësishme” të Ballkanit e BE-së
Foto: AP
 

Përfaqësuesi i Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka thënë se ka diskutuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq nëpërmjet telefonit.

Borrell ka njoftuar se thirrja është bërë nga ai, ndërsa është biseduar për punë të rëndësishme që po i presin përpara Bashkimin Evropian dhe Ballkanin Perëndimor.