Botë

Kapet lideri xhihadist i ISIS-it në Siri, brenda 7 minutash gjatë natës u mor me helikopter

Foto: Ilustrim
 

Forcat e koalicionit të udhëhequr nga SHBA-ja kanë thënë se kanë kapur një udhëheqës të lartë të grupit xhihadist të Shtetit Islamik (IS) gjatë një sulmi gjatë natës në veri të Sirisë.

Burri ishte "një prodhues me përvojë i bombave dhe ndihmës i operacioneve", thuhet në një deklaratë, raportoi BBC.