Botë

Britania shënon rekord të rasteve me linë e majmunit

 

50 raste të tjera të lisë së majmunëve janë zbuluar në Britaninë e Madhe të premten, duke e çuar totalin e konfirmuar në 574, shkruan Sky News.

Aktualisht ka 550 raste të konfirmuara në Angli, 16 në Skoci, dy në Irlandën e Veriut dhe gjashtë në Uells.