Botë

Zbulohet biseda mes Macronit e Putinit, e bërë katër ditë para luftës [Biseda]

Foto: AP
 

Vetëm katër ditë para nisjes së luftës në Ukrainë, presidenti rus Vladimir Putin, dukshëm i disponuar i tha presidentit francez Emmanuel Macron, se ai me më shumë qejf do të luante hokej mbi akull se sa të mbante një takim me Joe Biden për të diskutuar situatën në Ukrainë dhe ndoshta për të parandaluar luftën, shkruan gazeta britanike “Telegraph”.

Këto fjalë të presidentit rus mund të dëgjohen në fund të një bisede të tensionuar 9-minutëshe me Macronin, e cila do të shfaqet në një dokumentar në kanalin televiziv shtetëror “France 2”, të enjten.