Botë

Ish-gardiani nazist 101 vjeç dënohet me pesë vjet burgim për vrasje

Foto: AP
 

Një burrë 101-vjeçar është dënuar në Gjermani të martën për 3.518 akuza për vrasje dhe për shërbim në kampin e përqendrimit të nazistëve Sachsenhausen, gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Gjykata Rajonale e Neuruppin e dënoi atë me pesë vjet burgim, njoftoi Associated Press të martën.