Botë

Takimi Biden – Erdogan po shihet kyç për anëtarësimin e Suedisë e Finlandës në NATO

Joe Biden - Recep Tayyipg Erdogan
Foto: Reuters
 

Samiti i NATO-s ka nisur në Madrid të Spanjës. Një nga takimet kyçe që pritet të mbahet në margjinat e këtij Samiti është edhe ai mes presidentit të SHBA-së, Joe Biden dhe atij të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, raporton BBC.

Të dy pritet të bisedojnë këtë javë për pushtimin rus të Ukrainës.