Botë

Presidenti indonezian i gatshëm t’ia përcjellë Putinit mesazhin e Zelenskyt

 

Presidenti indonezian, Joko Widodo, ka ofruar ta dërgojë një mesazh nga presidenti ukrainas, Volodymr Zelensky, te presidenti rus, Vladimir Putin, për të ndihmuar në bisedimet e paqes.

Widodo, i cili ka vizituar Ukrainën të mërkurën, do të shkojë në Moskë dhe ka thënë se do t'i kërkojë presidentit rus të pajtohet me një armëpushim, raportoi “Sky News” të mërkurën.