Botë

Rusët sulmojnë një treg në Sloviansk, një grua vritet e tre plagosen

Foto: Ilustrim
 

Forcat ruse goditën një treg në qytetin Sloviansk në Ukrainën lindore të martën, duke vrarë një grua dhe duke plagosur të paktën tre persona të tjerë, njoftoi policia.

Në vendngjarje thuhet se ka pasur tym të verdhë që dilte nga një dyqan dhe zjarri përfshiu rreshtat e tezgave të tregut, ndërsa zjarrfikësit u përpoqën të shuanin zjarrin, shkruan Reuters të martën.