Botë

Vala e rrezikshme e të nxehtit kërcënon miliona njerëz në Evropë

Foto: CNN
 

Pas qershorit të dytë më të nxehtë në histori, Evropa perëndimore po përgatitet për valën e dytë të rrezikshme të të nxehtit të verës.

Mbretëria e Bashkuar, Portugalia, Spanja dhe Franca po përballen me temperatura rekorde këtë javë, raportoi të martën CNN.