Botë

Vdiq kongresistja amerikane Jackie Walorski, u aksidentua në Indiana

Vdiq kongresistja amerikane Jackie Walorski, u aksidentua në Indiana
Foto: AP
 

Kongresistja amerikane, Jackie Walorski, dhe dy anëtarë të tjerë të stafit të saj kanë vdekur në një aksident trafiku të mërkurën në Indiana, ka njoftuar zyra e saj dhe policia lokale, shkroi Reuters.

“Walorski, republikane që përfaqësonte distriktin e 2-të të Kongresit të Indianës në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së, po udhëtonte në një automjet me dy të tjerët kur një veturë tjetër doli në korsinë e tyre”, ka thënë policia.