Botë

Erdogan i ofron sërish takim Zelenskyt dhe Putinit në Turqi

 

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka thënë të shtunën se në bisedimet e fundit ai përsëri ofroi takim mes presidentit ukrainas Vlodymyr Zelensky dhe atij rus Vladimir Putin në Turqi, shkruan AA.

"Pavarësisht vështirësive në terren, unë besoj fuqishëm se kriza ukrainase do të zgjidhet në tryezën e bisedimeve. I kujtova përsëri Zelenskyt dhe Putinit se ne mund të organizojmë takimin mes tyre", u tha Erdogan gazetarëve.