Botë

Italiani nxirret nga tuneli i shembur në Vatikan, dyshohet se po mundohej të hynte në një bankë

 

Një italian është shpëtuar nga një tunel i shembur pranë Vatikanit dhe tani policia po dyshon se ai mund të ishte duke u munduar të hynte në një bankë.

Italiani po shërohet në spital pasi zjarrfikësit kaluan tetë orë për ta nxjerrë nga rruga ku u shemb tuneli, raportoi BBC të premten.