Botë

Guterres takohet me presidentin e Koresë së Jugut në Seul

 

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka pasur takime të veçanta me presidentin e Koresë së Jugut, Yoon Suk Yeol, dhe ministren e Jashtme të Koresë së Jugut, Park Jin, gjatë një vizite në Seul të premten.

Gjatë takimit, Guterres e ka përsëritur angazhimin e Kombeve të Bashkuara për të parë një Gadishull Korean të denuklearizuar.