Botë

Bota reagon për Salman Rushdie: Sulm ndaj lirisë së mendimit dhe fjalës

 

Therja me thikë e shkrimtarit, Salman Rushdie është përshkruar si "sulm ndaj lirisë së mendimit dhe fjalës".

75-vjeçari po vazhdon të mbetet në një ventilator pasi u transportua me helikopter në spital dhe iu nënshtrua operacionit për orë të tëra pas sulmit me thikë në New Yorkut, shkruan Sky News të shtunën.