Botë

Qyteti italian po vlon nga mushkonjat

 

Autoritetet në një qytet italian u kanë kërkuar banorëve të mbyllin dritaret e tyre dhe të përmbahen nga daljet jashtë, pasi ata po përballen me një sëmundje mushkonjash që po mundon vendasit dhe turistët për javë të tëra.

Pronarët e restoranteve dhe bareve në Orbetello, i njohur mirë për lagunën e saj dhe shtrirjet e gjata të plazhit me rërë, thonë se biznesi është goditur keq pasi klientët shmangin të dalin për darkë.