Botë

Shefi i OKB-së të enjten takohet me Zelenskyn dhe Erdoganin

 

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, do të takohet me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky dhe atë turk, Recep Tayyip Erdogan të enjten në Ukrainë, shkroi të martën Reuters.

Sipas një zëdhënësi të OKB-së, gjatë qëndrimit të tij në Ukrainë, Guterres do ta vizitojë portin e Odesës në Detin e Zi, ku eksportet e grurit kanë rifilluar nën një marrëveshje të ndërmjetësuar në OKB-ja.