Botë

Aktorja 95-vjeçare, kandidate për Senat në zgjedhjet e Italisë

Foto: AP
 

Ikona e kinematografisë italiane, Gina Lollobrigida, do të kandidojë për Senatin në zgjedhjet e Italisë muajin e ardhshëm, disa javë pasi festoi ditëlindjen e saj të 95-të, shkroi të martën CNN-i.

Lollobrigida, e cila iu bashkua “Walk of Fame” në Hollywood në vitin 2018, po qëndron si kandidate për Partinë Sovrane dhe Popullore të Italisë në qytetin Latina.