Botë

Sulm në një hotel në kryeqendër të Somalisë

 

Grupi militant islamik Al-Shabab ka thënë se ka marrë nën kontroll një hotel në afërsi të qendrës së kryeqendrës së Somalisë, Mogadishu, raporton BBC.

Policia ka thënë se sulmuesit kanë detonuar dy eksplozivë në afërsi të hotelit, para se të futeshin brenda hotelit dhe të shtinin me armë.