Botë

Policia franceze shpërthen gomonën e shqiptarëve që ishin nisur drejt Anglisë

 

Policia franceze ka filmuar momentin kur ka shpuar një gomone teksa ka përdorur sprej kundër emigrantëve që tentuan të kalonin Kanalin për në Angli, të enjten.

Grupi që përfshinte shqiptarë dhe kurdë po përpiqeshin të niseshin me gomone nga porti i Dunkirkut.