Botë

Një i vdekur dhe 146 të lënduar nga tërmeti në Tajvan

Foto: AP
 

Një person ka vdekur dhe 146 të tjerë dyshohet se kanë mbetur të lënduar nga tërmeti i fuqishëm që ka goditur të dielën Tajvanin, shkroi të hënën Reuters.

Nga tërmeti me magnitudë 6.8, pati edhe dëme të shumta materiale.