Botë

Grenelli fton amerikanët: Zgjohuni për të ndjekur intervistën e Vuçiqit

Foto: Associated Press/AP
 

Ish i dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, iu ka bërë thirrje amerikanëve që të zgjohen dhe ta ndjekin një intervistë të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili po qëndron në New York.

Grenell shkroi në Twitter të martën, se Vuçiq do të intervistohet nga mediumi amerikan “Newsmax”.