Botë

Serbia: Nuk i njohim referendumet e Rusisë në Ukrainë

 

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Nikola Selakoviq, ka deklaruar se Serbia nuk do t'i njohë referendumet ruse mbi Donetsk dhe Luhansk, raportoi mediumi serb “Rs.n1info”, të dielën.

Ai tha se njohja e referendumeve të Rusi, do të ishte në kundërshtim me interesat kombëtare.