Botë

Filipinet po presin një tajfun që do të godasë ishujt lindorë

 

Pjesa më e madhe e Filipineve është në gatishmëri të lartë pasi një super tajfun filloi të godasë ishujt lindorë të vendit.

Parashikuesit thonë se tajfuni Noru po grumbullon erëra deri në 240 km/h pas një “intensifikimi eksploziv”, derisa godet ishujt Polillo dhe shkon në perëndim drejt ishullit kryesor të Luzonit.