Botë

Rusia nënshkruan marrëveshje me talebanët për naftë, gaz e grurë

Foto ilustrim / Kremlini
 

Qeveria e Afganistanit ka nënshkruar marrëveshje të përkohshme me Rusinë për të importuar produkte të naftës dhe grurit, shkroi të mërkurën Al Jazeera.

Marrëveshja përfshin blerjen vjetore të një milion ton benzinë, një milion ton naftë, gjysmë milioni ton gaz dhe dy milionë tonë grurë.