Botë

Vritet kryetari i qytetit meksikan bashkë me dhjetëra të tjerë nga banda kriminale

 

Persona të armatosur kanë vrarë kryetarin e një qyteti të vogël në jugperëndim të Meksikës dhe të paktën 17 të tjerë, raportoi BBC-ja.

Policia tha se persona të armatosur sulmuan bashkinë e San Miguel Totolapan. Fotografitë në internet e tregojnë atë të mbushur me vrima plumbash.