Botë

Video dramatike e shpëtimit të imigrantëve në Greqi

 

Një operacion shpëtimi është zhvilluar në një ishull jugor të Greqisë, pasi një barkë me rreth 100 imigrantë u përplas në shkëmbinj dhe u përball me erëra të forta të mërkurën vonë, kanë njoftuar autoritetet.

Roja kufitare ka bërë të ditur se ekipet e saj të shpëtimit, anije private dhe një helikopter u përdorën për të shpëtuar imigrantët në ishullin e Kythiras, 225 kilometra në jug të Athinës.