Botë

Tre të vrarë nga të shtënat në dy shkolla në Brazil, autori vetëm 16-vjeçar

 

Një ish-nxënës i veshur me një jelek antiplumb qëlloi për vdekje tre persona dhe plagosi 13 të tjerë të premten pasi hyri në dy shkolla në Brazilin juglindor, thanë autoritetet, transmeton AP.

Të shtënat ndodhën në një shkollë publike me nxënës të shkollave fillore dhe të mesme dhe një shkollë private, të dyja të vendosura në të njëjtën rrugë në qytetin e vogël të Aracruzit në shtetin Espirito Santo, sipas autoriteteve.