Botë

Festa e shqiptarëve bllokon trafikun në Londër, reagojnë policia e politikanët

 

Mbrëmjen e djeshme, më 28 nëntor, një numër i madh i shqiptarëve kanë shënuar Ditën e Flamurit duke vozitur vetura të shtrenjta në qendër të Londrës. Kjo shkaktoi një kolaps trafiku, i cili zemëroi jo pak njerëz. Nuk kanë munguar as reagimet nga politikanët, shkruan Sky News.

Janë publikuar video dhe foto që tregojnë festën në vetura luksoze si Lamborghini, Porsche, Range Rover, Mercedes dhe Audi. Në automjete ka pasur flamuj shqiptarë, rrugët e metropolit u bllokuan. Policia njoftoi se gjatë festës është arrestuar një person.