Botë

Spanja shtrëngon sigurinë pasi kryeministri vihet në shënjestër të bombave në zarf

 

Spanja po shtrëngon masat e sigurisë pas një serie bombash në zarfe që u zbuluan në vend, përfshirë një dërguar kryeministrit spanjoll javën e kaluar.

Bomba e fundit e tillë e dërguar në një bazë të forcës ajrore afër Madridit, u zbulua të enjten, pasi një shpërtheu në Ambasadën ukrainase një ditë më parë dhe një tjetër u çaktivizua në një fabrikë armësh, raportoi AP.