Botë

Hetim mbi Varhelyin, PE: Ka minuar reformat e vendeve që synojnë anëtarësim

 

Komisioni i Parlamentit Evropian për Punë të Jashtme po kërkon hetim të Komisionerit të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi.

Eurodeputeti holandez, Thijs Reuten, ka thënë se Varhelyi qëllimisht po minon reformat në fushën e demokracisë te vendet që synojnë anëtarësimin në Bashkimin Evropian.