Botë

Disa të vdekur nga shpërthimet në dy fusha ajrore ushtarake në Rusi

 

Disa persona janë vrarë nga shpërthimet në dy fusha ajrore ushtarake ruse.

Një cisternë karburanti shpërtheu duke vrarë tre dhe duke plagosur gjashtë në një aeroport pranë qytetit Ryazan, në juglindje të Moskës, raportojnë mediat shtetërore ruse, shkruan BBC-ja.