Botë

Dy të vrarë nga bombardimet ruse në Zaporizhzhia

 

Dy persona janë vrarë dhe dy të tjerë janë lënduar në rajonin e Zaporizhzhias pas një vale të bombardimeve ruse, kanë bërë të ditur autoritetet ukrainase.

“Disa shtëpi private janë shkatërruar në perëndim të Zaporizhzhias”, ka shkruar Kyrylo Tymoshenko në Telegram.