Botë

Vuçiq: Serbia është pranë Rusisë

Foto: Associated Press/AP
 

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, deklaroi se Serbia është vend i pavarur dhe është pranë Rusisë.

Ai tha të mërkurën në Samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, se Serbia është e përkushtuar ndaj procesit të dialogut dhe rrugëtimit drejt Bashkimit Evropian.