Botë

Putini i zhgënjyer me Merkelin

 

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka mbajtur të premten një fjalim në të cilin iu referua deklaratave të ish-kancelares gjermane Angela Merkel, të cilat i konsideroi zhgënjyese.

Duke komentuar luftën në Ukrainë, presidenti rus ka thënë se procesi i negociatave me Ukrainën nuk do të jetë i lehtë dhe do të marrë pak kohë.