1 perditesime
Botë

Shpëtohen tetë persona nga orteku në Austri

Shpëtohen tetë persona nga orteku në Austri
Foto: Ilustrim
22:19

Shpëtohen tetë persona nga orteku në Austri

Tetë persona u shpëtuan nga orteku në Austri të dielën, njoftoi Deutsche Welle.

Zyrtarët austriakë njoftuan se mes të shpëtuarve pati të lënduar.

Orteku u regjistrua në orën 15:00 në 2.700 metra lartësi në zonën e skijimit Lech-Zurs.

Dy të tjerët, nga 10 sa dyshohet që u goditën nga orteku, janë ende duke u kërkuar.

18:51

10 persona goditen nga orteku i borës në Austri

Të paktën 10 persona dyshohet se u goditën nga një ortek bore të dielën në Austri, raportoi Reuters.

Orteku ndodhi rreth orës 15:00 në zonën e skive Lech-Zuers të Austrisë perëndimore, ku u tha se gjendeshin disa qytetarë.

Helikopterë dhe ekipe të shumta kërkimi kanë dalë në vendin e ngjarjes për t’i kërkuar të përfshirët. Aktualisht nuk u tha nëse ka viktima.