Botë

Këshilltari i Zelenskyt ia huq me një deklaratë, paraqet dorëheqjen

 

Këshilltari i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky, Oleksiy Arestovych ka ofruar dorëheqjen e tij pasi deklaroi se një raketë ruse që goditi një ndërtesë në Dnipro, duke vrarë 44 persona, ishte hedhur poshtë nga Kievi.

Arestovych kërkoi falje dhe tha se kishte bërë një "gabim themelor", raportoi BBC-ja të martën.