Botë

Izraeli arreston 42 persona pas sulmit vdekjeprurës në sinagogë

Foto: AP
 

Policia izraelite ka arrestuar 42 persona në lidhje me të shtënat vdekjeprurëse në një sinagogë në Jerusalemin Lindor të premten.

Shtatë persona u vranë dhe të paktën tre të tjerë u plagosën si pasojë e sulmit, raportoi BBC-ja të shtunën.