Botë

Sërish të shtëna në Kaliforni, tre të vdekur

 

Tre persona u vranë dhe të paktën katër u plagosën nga të shtënat që ndodhën në orët e para të mëngjesit në Los Angeles, njoftoi të shtunën shërbimi zjarrfikës i qytetit. Është vrasja e katërt masive në Kaliforni këtë muaj.

Zjarrfikësit e Los Angelesit iu përgjigjën një thirrjeje të orës 2:35 të mëngjesit për ndihmë në një rrugë banimi në veriperëndim të qendrës së qytetit.