Botë

Shkon në 87 numri i të vdekurve pas shpërthimit në një xhami në Pakistan

 

Numri i të vdekurve është rritur në të paktën 87 persona pas një sulmi vetëvrasës në xhami, i cili kishte në shënjestër policët në provincën pakistaneze të Peshwarit.

Xhamia është brenda një zone të policisë së sigurisë së lartë dhe një hetim është duke u zhvillua për mënyrën se si sulmuesi hyri brenda.