Botë

Zelensky: Situata në Ukrainën lindore po bëhet e vështirë

 

Trupat ukrainase po përballen me një situatë shumë të vështirë në disa qytete në Donetsk, Bakhmut, Vuhledar dhe Lyman - tha presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar tha se ushtarët ukrainas po izolohen në Bakhmut për shkak të luftimeve.