Botë

Zelensky në Paris: Franca dhe Gjermania mund t’i ndryshojnë rregullat e lojës

 

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky të enjten vizitoi Parisin, ku u takua me presidentin francez Emmanuel Macron dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz.

Në një takim në Paris, presidenti ukrainas u bëri thirrje liderëve të Francës dhe Gjermanisë që të dërgojnë “armë të rënda me rreze të gjatë”. Macron dhe Scholzi riafirmuan mbështetjen e tyre për Ukrainën.