Botë

Gra e fëmijë afganë dynden në aeroport, përhapet lajmi i rremë për fluturime në Turqi

Foto: AP
 

Qindra afganë, përfshirë gra dhe fëmijë, u dyndën drejt aeroportit të Kabulit pas një lajmi të rremë të përhapur se fluturime po shkonin për në Turqi për të ndihmuar në shpëtimin e viktimave të tërmetit.

Video dhe fotografi treguan dhjetëra njerëz të dëshpëruar që vraponin në errësirë dhe në të ftohtë drejt aeroportit, raportoi AP.