Botë

Ukraina sulmohet sërish me dronë iranianë

 

Autoritetet ukrainase thanë se në natën e 27 marsit janë sulmuar nga forcat ruse me dronë luftarakë “Shahed”. Sulmi u tha se ishte kryer në zonat e veriut dhe në juglindje, në qytetet Morozovsk dhe Kherson.

Kjo nuk është hera e parë kur Rusia ka sulmuar Ukrainën me dronë iranianë.