Botë

Seul: Koreja e Veriut ekzekuton njerëzit për drogë dhe shpërndarje të videove nga Koreja e Jugut

Foto ilustrim
 

Koreja e Veriut ekzekuton njerëz për drogë, shpërndarje të videove nga Koreja e Jugut dhe aktivitete fetare, thuhet në një raport të bërë publik nga Koreja e Jugut të enjten, raportoi Reuters.

Ministria e Unifikimit e Koresë së Jugut, e cila merret me çështjet ndërkoreane ka bazuar raportin prej 450 faqesh në dëshmitë e mbledhura nga viti 2017 deri në vitin 2022 nga më shumë se 500 koreano-veriorë që janë larguar nga atdheu i tyre.