Botë

Peshkaqeni shqyen rusin në Egjipt, turistët kapin momentin dramatik

 

Një rus ka vdekur pasi është shqyer nga peshkaqeni në brigjet egjiptiane në Detin e Kuq.

Autoritetet egjiptiane kanë thënë se burri është vrarë pasi u sulmua nga peshkaqeni, dhe se më pas kanë kapur peshkaqenin dhe e kanë ekzaminuar në laborator për të përcaktuar arsyet për sulmin e rrallë, raportoi The Guardian.