Botë

Putini takon Lukashenkon, partneriteti strategjik temë e diskutimit

 

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe ai bjellorus, Alexander Lukashenko, u takuan të dielën, dy ditë pasi Moska paralajmëroi se çdo agresion ndaj fqinjit të saj do të konsiderohet sulm ndaj Rusisë, raportoi CNBC-ja

Putini ka deklaruar më parë se Kremlini do t’i përdorë të gjitha mjetet për të reaguar ndaj çdo armiqësie ndaj Minskut, ndërsa në takimin e së dielës është paralajmëruar të diskutohet mbi “partneritetin strategjik”.