Botë

Rusia akuzon Ukrainën për sulm me dron brenda Moskës

 

Rusia ka akuzuar Ukrainën për një sulm me dron në Moskë që dëmtoi dy ndërtesa dhe mbylli përkohësisht një nga aeroportet e qytetit.

Siç raportoi BBC-ja të dielën, një dron ra mbi distriktin Odintsovo në perëndim të qendrës së qytetit e dy të tjerë u neutralizuan por qëlluan zyre.